www.posturecorrection.eu   www.laikysenoskorekcija.lt

Kiti gydymo būdai

Medicinos specializacios.

Daug specialistų (traumatologų), gydydami skoliozę, mėgina naudoti keletą metodų, tačiau dažniausiai yra taikomas Haringtono metodas, kai operacijos būdu implantuojamas metalinis slankstelių fiksatorius, kuris juos visiškai sukausto, nors dabar Rusijoje jau yra sukurti fiksatoriai, kurie leidžia žmogui lankstytis. Šis fiksatorius neleidžia stuburui degeneruoti, bet kartu nebelieka galimybės ir jį išgydyti. Esant ypač sunkiems atvejams po įvairių nelaimingų atsitikimų, pvz., po avarijos, fiksatoriaus naudojimas gali labai padėti.

 

Amerikiečiai taiko dar vieną būdą. Jie gyvūnų kaulų pagrindu sukūrė medžiagą, panašią į gipsą ir chirurginiu būdu ja aplipdo slankstelius, suformuodami juos nejudriais blokais visam likusiam žmogaus gyvenimui. Deja, šis metodas visai negydo skausmo. Tokiam ligoniui jau niekas negali padėti.

Kitas populiarus ir paklausus gydymo būdas yra kineziterapija. Naudojant įvairius pratimus ir Volto metodą galimą pagerinti paciento savijautą, sustabdyti ar šiek tiek sumažinti skoliozę natūraliais būdais, be chirurginės intervencijos, tačiau visiškai jos išgydyti nepavyksta.

 

Dar viena galimybė gydyti įvairius organizmo sutrikimus yra manualinė terapija, kiropraktika ar osteopatija. Šie gydymo būdai pasiekė daugiau, nei kiti. Deja, kaip ir tradicinė medicina, jie atskyrė kaulus nuo raumenų, todėl šie metodai negali išgydyti sunkių skoliozės atvejų.

 

Korsetai ir ortopediniai vidpadžiai.

 

Nuo tada, kai buvo nustatyta, kad skoliozė - nuolat degeneruojantis nugaros iškrypimas, pradėta ieškoti būdų jai sustabdyti (pvz., atitinkamai suvystant naujagimius), bet viskas buvo veltui.

 

Buvusioje Sovietų Sąjungoje veikė įvairūs institutai, internatai, kuriuose besigydantiems vaikams draudė sportuoti, judėti, jie visą laiką privalėjo likti lovoje. Jų kūnai buvo gipso korsetuose. Kad skoliozė neprogresuotų, jie privalėjo nešioti ortopedinę avalynę ar ortopedinius vidpadžius. Esant skoliozei, viena koja gali atrodyti trumpesnė, todėl, norint kompensuoti šį skirtumą, skiriamos ortopedinės priemonės. Taip buvo siekiama suvienodinti kojų ilgį ar pečių padėties pusiausvyrą. Daugeliu atvejų šios priemonės buvo skiriamos neteisingai. Jie nežinojo, kad žmogaus pusiausvyros centras yra juosmens srityje. Būtina vienodinti ne kojų ar pečių, o dubens kaulų pusiausvyrą. Todėl pasitaikydavo, kad skoliozė imdavo progresuoti.

 

Esant skoliozei, būtina kreiptis į manualinės terapijos specialistus ir atstatyti dubens kaulų padėties pusiausvyrą. Ortopedines priemones reikia naudoti tik tuo atveju, jei tai yra būtina.

 

Nerekomenduotina naudoti įvairias laikysenos koregavimo priemones (diržus ir pan.). Jokia priemonė neatstatys išnirusių slankstelių, nekoreguos skoliozės, dubens kaulų iškrypimų, o tik susilpnins nugaros raumenis. Žmonės taps priklausomi nuo šių priemonių. Skyrelyje "Keli gydymo atvejai" pateiktas pavyzdys "Stuburo korekcijos diržų pasekmės" rodo, kad šios priemonės ne tik negydo skoliozės, bet ir leidžia jai didėti. Kol diržai nešiojami, jokie pokyčiai nevyksta, bet juos nuėmus, liga vėl ima progresuoti.

Gydymas netaikomas:

  • pacientams su temperatūra,
  • esant užkrečiamoms odos ligoms,
  • neužgijus pooperacinėms žaizdoms,
  • ligoniams, kurių labai silpna širdies veikla,
  • osteoporozės atvejais.

 

Gydymas taikomas:

  • visais atvejais, išskyrus aukščiau paminėtus atvejus, kuomet netaikomas,
  • labai mažiems vaikams,
  • nėščioms moterims.
FaLang translation system by Faboba
Design by Next Level Design Lizenztyp CC